Yüz Temizliği Nasıl Olmalı?

Kişisel bakımın en önemli aşamalarından biri de yüz temizliğidir. Yüz temizliğinin önemli olmasının nedeni, ortaya çıkabilecek bütün sorunların gözler önüne çıkmasıdır. Özellikle makyaj kalıntılarını, yüzden iyi bir şekilde arındırmak gerekiyor. Bu arındırma işleminde yapılacak noksanlıklar, ister istemez cilde zarar verecektir.

cilt temizleme

cilt temizleme

Yüzünüze İyi Bakın

İlk adım, makyajlı bir şekilde uyumamak olacaktır. Uyku pozisyonunda cildin hava almasını engellemek, cildin yenilenmesinin önüne geçecektir. Bu nedenle makyaj temizleme bezleri ile yüzde bulunan makyajı temizlemek gerekiyor. Bu hattı zatında cilt bakımının olmazsa olmazı arasında yer alıyor. Hava almayan ciltte, siyah noktaların oluşması da kaçınılmaz.

cilt temizliği

cilt temizliği

Oluşan siyah noktalar, kadınların en büyük korkulu rüyası konumunda yer alıyor. Her sabah yataktan kalkınca ve her akşam yatağa girmeden önce uygulanacak olan yüz bakımı, sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Yüz temizleme jelleri, bu noktada en büyük yardımcınız olacaktır. Bir öneri daha, jellerin yanı sıra kadınların önemli bir kesimi yüz temizliği sırasında sabun kullanıyor, bunu uzmanlarda tavsiye etmiyor, sabun yerine içerisinde bakıma uygun katkı maddeleri bulunan yüz koruyucu kremleri kullanmanızda büyük fayda var.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir