Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kaşlar, bir kadının yüzündeki tüm ifadeyi değiştirebilme gücüne sahiptir. Aynı zamanda yapılan makyajın güzelliği, mimikler ve yüz güzellliği bile kaşların şeklinden  olumlu ya da olumsuz olarak etkilenir. Hatta bazı kişiler, çok güzel bir yüzü olmasına rağmen yanlış bir şekilde alınan kaşlarından dolayı kötü görünebilirler. Fakat bu durum, tamamen kişinin kendi yüz tipine uygun bir şekilde kaş aldırmamasından kaynaklanır. Dolayısıyla her yüz tipine göre farklı kaş modeli bulunur.

kaş

kaş

Kalın ve Az Kavisli Kaşlar Bu Yıl Çok Moda

Yuvarlak yüze sahip kişiler, yüzünü daha uzun gösterecek kaş modellerini tercih etmemelidir. Bu yüzden düz şekilde alınmış kaşları değil, kavisli olan modelleri yaptırmaları gerekir.

Uzun yüz tipine sahip kişiler, yüzünün uzunluğunu kamufle edecek kaşlara sahip olmlalıdır. Bunun için, yüzün şeklini daha çok ortaya çıkaracak kavisli kaşlar yerine, düz ve kavissiz modeller tercih edilmelidir.

kaş modeli

kaş modeli

Kare yüz tipine sahip kişiler, sert hatlara sahip oldukları için yüzünü daha da sert gösteren çok ince kaşlardan uzak durmalı; orta kalınlıkta uçlara doğru incelen modelleri tercih etmelidir.

Kalp biçiminde yüzü olanlar için en ideal model, hilal şeklindeki kaşlardır. Fakat bu tip kaşlar genelde çok ince kullanılmamalı; daha modern ve genç gösteren kalın şekilde tercih edilmelidir. Oval yüze sahip kişiler ise, kavisli ama çok ince olmayan modelleri tercih etmelidir.

 

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir