Yüz Hatlarını Belirginleştiren Öneriler

 

Giyim tercihlerini, ayakkabı seçimlerini ve aksesuar seçimlerini son derece dikkatli ve hassas bir şekilde gerçekleştiren bayanlar için makyajında oldukça önemli bir yeri bulunuyor. Doğru bir makyaj yüz güzelliğinin ön plana çıkarılmasından, tarzın tamamlanabilmesine kadar her yönü ile başarılı ve istenen sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Hafif Gölgeler Çok Önemli

Makyaj konusunda çeşitli noktalar ve uygulamalar yüz hatlarını belirginleştirme konusunda oldukça yardımcı oluyor. Belirgin elmacık kemikleri, yüz hatlarının kontörlenebilmesi için en popüler yöntemler arasında kendisine yer buluyor. Elmacık kemiklerinde kullanılan tonlardaki kapatıcı veya fondöteni kemiğin arkasında ve çenenin alt kısmında kullanarak göze çarpan bir çene oluşturabilmek mümkün oluyor.

yüz hatları

yüz hatları

Her ne kadar pek çok bayan inanmıyor olsa da iri dudaklara sahip olabilmekte son derece mümkün bir uygulama olarak makyajın önemli avantajları arasında öne çıkıyor. Tabi bu noktada aşırıya kaçılmaması da oldukça büyük bir önem arz ediyor. Göz altlarında torba oluşumunun engellenebilmesi veya kapatılabilmesi için ise koyu bir gölgenin altında açık bir gölge de oluşturulabilir. Bir kontör kalemi ya da kahverengi göz kalemi ile burnun iki tarafını da gözlerden burun deliklerine kadar çizerek, dağıtma ile birlikte normal cilt tonundan biraz daha koyu bir gölge oluşturulabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir