Yüz Güzelleştiren Öneriler

Kadınların en sık gerçekleştirdikleri bakım, yüz bakımıdır. Günümüzde yüzdeki sıkıntıları estetik ameliyatlar giderirken, eskilerin yöntemlerinin daha sağlıklı olduğu su götürmez bir gerçektir. Yüzdeki sivilce lekelerini giderebilmek için farklı farklı ürünler piyasada gezinip dururken, doğanın sunduğu yöntemleri dikkate almamak büyük bir ayıp. Her gün ve istenilen sıklıkta kullanılabileceğiniz zemberek otu ve kırmızı gül suyu karışımı bir losyonla yüz yıkamanız biraz uzun süren ancak kesin bir çözüm sunacaktır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Güzel ve sağlıklı bir cilt için ilk adım her zaman sağlıklı bir yaşam düzenidir. Uyku ve beslenme alışkanlıklarının sisteme oturtulması, alkol ve sigara gibi zararlı ürünlerin kullanılmaması gerekir. Normal halinden fazlaca koyulaşan ten rengi için maydanoz suyu kullanabilirsiniz. Maydanoz suyu ten rengini açmaya yardımcı olur ve ten rengini berraklaştırır.

cilt güzelliği

cilt güzelliği

Kekik, adaçayı ve rezene ile yapılan losyonlar da mikrop öldürücü özellik taşıdığından günlük yüz temizliğinde kullanabileceğiniz doğal bir karışımdır. Birkaç marul yaprağını kaynar suda bekleterek hazırlayacağız su ile ara sıra yüzünüzü yıkamanız da benzeri sıkıntıları önlemenize yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir