Yürüyüş Yapmamak İçin Bahaneler Üretiyor musunuz?

Artık herkesin bildiği ama hala birçok insanın uygulamamak için bahaneler uydurduğu yürüyüşün faydalarını bilmeyen yoktur. Her gün yürüyüş yapıyor olmak önemlidir. Tamam, kendinize göre sebepleriniz olabilir ve her gün uygulayamıyor olabilirsiniz ama en azından haftanın 4 günü yürüyüş yapmaya özen göstermelisiniz.

yürüyüş

yürüyüş

Bahane Bulmak Yerine Yürümeye Başlasanız Zaten Çok Seveceksiniz

Yürüyüşe gitmek istemiyorsanız ya da bir şekilde üşeniyorsanız, kendinize bahane bulmanız hiç de zor olmaz. “Evimin yakınında yürüyüş yapabileceğim bir alan yok, sabahları çok erken kalkıp işe gidiyorum, akşamları da geç saatlerde yorgun geliyorum” gibi bahaneler en sık kullanılanlardır. Ancak bunu bile bir çözümü var. Eğer işinize toplu taşıma ile gidiyorsanız, iki durak önce inip evinize yürüyün ya da kendi aracınızı kullanıyorsanız onu iki ya da üç sokak ileride park edin ve yine evinize yürüyün.

yürüyüş yapmak

yürüyüş yapmak

Başlarda bunu yapmak size zor gelebilir ama birkaç kere denediğinizde artık yürümeden evinize geldiğiniz günler kendinizi kötü hissetmeye başlayacaksınız. Hem arabanızı uzağa park etmeniz halinde sabahları da yürüyüş yapmış olacaksınız, bir de birkaç kilo fazlanız varsa zaten onlardan da çoktan kurtulmuş olursunuz. Ne dersiniz? Denemekte fayda var öyle değil mi?

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir