Yumuşatıcıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Çamaşırlarınıza mis gibi koku vermesi ve ütüsünün de kolaylaşmasında özellikle etkili olan çamaşır yumuşatıcı ürünlerinin kullanım alanı bunun ile sınırlı değil. Birçok temizlik işleminde kullanılabilen çamaşır yumuşatıcılarını su ile seyreltmeniz yeterli.

Koltuk Temizliğinde

Su ile yumuşatıcı karışımını sprey şişesine koyarak sonrasında birçok alanda bu seyreltilmiş olan ürünü kullanabilirsiniz. Koltuklarınızın toz ve kirden arınması için sprey içinde bulunan bu yeni ürünü kullanıp sonrasında kuru bir bez ile koltuklarınızı silmeniz yeterli.

Duşa Kabin Lekelerinde

Duşa kabinlerde oluşan su lekelerinin giderilmesi işleminde su ile seyrelterek sprey şişesine koyduğunuz yumuşatıcıyı kullanabilirsiniz. Su karışımlı bu yumuşatıcıyı duşa kabine sıkmanın sonrasında sünger ile silmeniz ve durulama yapmanız gerekir. Parlayan ve tertemiz olan duşa kabine bu yöntem ile kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Cam ve Ayna Temizliğinde

Camların ve ayna gibi yüzeylerin temizlenmesi ve parlaklığını koruması içinde su ile seyreltilerek sprey şişesinde bulunan yumuşatıcılı ürünü kullanabilirsiniz. Spreydeki ürünü ilgili yerlere sıktıktan sonra nemli bir bez ve sonrasında kuru bir bez ile silmeniz yeterli.

Metallerin Parlatılmasında

Lavabo, musluk ve buna benzer metal alanlarda matlaşma en şık rastlanan durumlar arasında yer alıyor. Bu alanlarında parlatılması işleminde ise sulu yumuşatıcı karışımından destek alabilirsiniz. Sprey içinde bulunan ürünün metal yüzeye sıktıktan sonra kuru bir bez ile kurutmanız bölgenin parlamasına etki edecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir