Yükseklik Korkusu Nasıl Yenilir?

Temel olarak korku, birçok insana anlamsız gelen fakat sizin için hayati önem taşıyan soyut bir niteliğe sahiptir. Korkular, beş duyu organıyla algılanmasa da, gerçekte varmış gibi sizi etkiler ve siz onun üzerine gitmediğiniz sürece bir kenarda durup kendi sırasının gelmesini bekler. Yükseklik korkusu da en yaygın olan korku türleri arasında yer alır.

yüksek

yüksek

Eğer uzun süredir sırtınızda bir kambur gibi duran yükseklik korkunuzu artık yenmeye karar verdiyseniz, bunu kendi başınıza yapmak için çok fazla zaman kaybetmeyin. Bu korkuyu yenmek için, psikiyatri uzmanlarından destek almanız çok daha pratik ve sağlıklı bir yol olacaktır.

yükseklik

yükseklik

Yükseklik Korkusu Neden Olur?

Çocuklukta yaşadığınız bir travma ya da ailenizden belki farkında bile olmadan öğrendiğiniz bazı yargılar yüzünden bu tür bir korkuyla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca yalnızca öğrenme yoluyla değil, yükseklik korkusunu genetik bir miras olarak da atalarınızdan getirme ihtimaliniz var. Başkalarına çok anlamsız gelse de sizin için çok zorluk çıkaran bu korkudan kurtulmak için ilk yapmanız gereken şey, bir uzman yardımı almak için adım atmak olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir