Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilmeli?

Yüksek topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız öncelikle ayak yapınız ve ölçüleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabılarda yarım boy büyük ya da küçük ölçülerde ayakkabı kullanımı sonucunda aşırı şekilde ağrı yaşayabilirsiniz.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı

Doğru yükseklikte topuklu ayakkabıyı seçmeye özen gösterin. Sizin ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz için doğru olan boyutu kendiniz belirleyin. Her bayanın ihtiyaçları ve vücut yapısı ayrı olduğu için kendiniz konforlu hissettiğiniz modellere doğru yönelin.

Kalın Yüksek Topuklu Ayakkabılar Tercih Edin

Topuklu ayakkabı seçerken topuğun geniş ve kalın olmasına özen gösterin. Eğer topuklu ayakkabı giymeye alışkın değilseniz, kalın topuklu ayakkabılar ile daha rahat bir şekilde yürüyebilirsiniz.

yüksek topuk

yüksek topuk

Burnu açık bir topuklu ayakkabı giymiyorsanız mutlaka babet çorabı olarak adlandırılan çoraplardan giymeye çalışın. Bu tür çoraplar ile birlikte giydiğiniz topuklu ayakkabılarınız ayaklarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Vücudunuz eğer topuklu ayakkabılarınızdan dolayı ağrıya yol açıyor ise mutlaka ayakkabılarınızı çıkartın ve ayaklarınızı biraz dinlendirin. Uzun süreli yüksek topuklu ayakkabı kullanımlarında ayaklarınızda çeşitli ciddi sağlık sorunları meydana gelebileceğini unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir