Yıpranan Saçlar İçin En İyi Bakım Tavsiyeleri

Yazın gelmesi ile birlikte sıcak hava hissini en az hissedeceğimiz alanlara doğru kaçışlarda başladı. Deniz ve havuz gibi alanlarda yapılan tatiller her ne kadar bedensel olarak rahatlamaya sebep olsa da aynı durum saçlar için söz konusu olmaz.

saç bakımı

saç bakımı

Havuz ya da denize girerken saç bonesi takmanız fayda sağlamak ile birlikte sürekli olarak kullanmakta sıkıntı yaratabiliyor. Bunun sonucunda ise yıpranan ve sağlıksız sağlar ile tatiliniz sona erebilir. Bu durumda ise saçınıza uygulayabileceğiniz pratik bakımlar ile eski haline hatta daha iyi bir görüntüye bile dönüştürme imkânınız bulunuyor.

Yıpranan Saçlara Ne Yapılabilir?

  • Saçlarınıza uygulayacağınız süt saçınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandıracaktır. Bunun için boş şampuan şişenizi kullanabilirsiniz. Saçınıza süt uygulamasını yaptıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin. Sonrasında ise soğuk su ile durulayabilirsiniz.
saç yıpranması

saç yıpranması

  • Bunun yanında saçınıza parlaklık kazandırmak için bir limonu sıkın ve su ile seyreltin. Sonrasında saçınız nemli iken bu seyreltilmiş limon suyunu sürün. On dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz.
  • Saçlarınızda bulunan kırıklardan kurtulmakta oldukça etki yaratacak olan bir çözümdür.
  • Saçınızı tatil sonrasında her gün yıkamayın. Her gün saçların yıkanması saçınızın daha da yıpranmasına sebep olacaktır. Nemi azalan saçınız çabuk kırılacak ve ayrıca dökülmeler de başlayacaktır.
  • Saçınız sağlığına kavuşana kadar bir süre maşa ve fön uygulamalarına da ara vermeniz önerilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir