Yeşil Deniz Sıcak Bir Dizi

Yeşil deniz, 90’lı yıllarda sıcak bir Ege kasabası olan Yeşilova’da geçiyor. Dizinin kahramanlarından olan 4 kafadarın kasabada yaşadıkları konu ediliyor. İsmail, yerel bir radyo kanalında DJ olarak çalışır. İsmail, kasabanın tanınmış kişilerinden olan Hicabi Makasçı’nın kızına aşık olur. Ancak Hicabi, başlık parası adı altında yüklü bir miktar ister. Parayı karşılayamayan İsmail, arkadaşları ile birlikte çareyi define aramakta bulur.

başrol

başrol

Diğer taraftan belediye başkanının kızı olan Zümrüt, öğretmen olur ve kasabada öğretmen olarak göreve başlar. Zamanla, radyocu İsmail ile Zümrüt arasında yakınlık başlar ve bunu duyan Sedef, İsmail’i kıskandırmak için kasabanın zenginlerinden birinin saf oğlu ile nişanlanır.

Bunu duyan İsmail, duruma karşı çıkar. Ancak iki aşk arasında kalır. Hem Zümrütü, hem de Sedefi seviyordur.

yeşil deniz

yeşil deniz

Yeşil Deniz Künye

Dizinin yapımcılığını Ayfer Özgürel üstleniyor. TFT yapım tarafından yapılan dizinin senaryosunu, Ali Kara ve İdris Meydi yazdı. Yönetmen koltuğunda ise Yahya Samancı bulunuyor.

Dizinin Başrollerinde; Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Ali Barkın, Burak Alkaş, Merve Akkaya, İlker Aksum, Güneş Sayın gibi isimler yer alıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir