Yemek Odanız için Aydınlatma Önerileri

Yemek odası evinizin en şık ama aynı zamanda da en sosyal alanlarından biridir. Yemek yerken yapılan keyifli sohbetlerin yanına eşlik eden yemek sonrası kahvelerin daha da keyifli içilebilmesi için odaya uygulanan aydınlatma sistemleri oldukça büyük önem taşıyor. Peki, yemek odasında doğru aydınlatma nasıl yapılır?

yemek

yemek

Aydınlatma için Püf Noktalar

  • Yemek odası aydınlatma açısından oldukça elverişli alanlardan biridir. Genelde yemek yenen ayrı bir bölümü ve yemek sonrası oturulan ayrı bir bölümü olan yemek odaları aydınlatma sistemleri için oldukça geniş bir alan oluşturuyor. Yemek masasının olduğu alana uygulanan tavan aydınlatmalarının masayı tam olarak aydınlatması gerekiyor. İyi aydınlatılmış masada yenen bir yemek her zaman için daha keyifli ve daha eğlenceli geçiyor.
yemek odası

yemek odası

  • Yemek masasının dışındaki bölüm için daha loş bir aydınlatma kullanılması öneriliyor. Sohbetin daha sakin ve tatlı geçmesi açısından kullanılan hafif loş ışık oldukça büyük önem taşıyor.
  • Eğer iki farklı aydınlatma kullanmak istemiyorsanız, yemek odanızda dimmerli lamba kullanarak ışığın parlaklığını istediğiniz zamanlarda azaltabilir istediğini zamanda arttırabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir