Yaz’ın Öyküsü

Televizyonlar eskisi gibi yaz dönemlerini de boş geçirmiyor ve tekrar yayını yapmıyor. Bunun yerine sezon finali yapan dizilerin yerine yeni diziler koyuyor.

Nitekim Kanal D televizyonu da bu yaz ekrana farklı diziler getirdi. Bunlardan birisi de Yaz’ın Öyküsü.

 

Yaz’ın öyküsü yıllar önce çocuğunu doğum sırasında kaybettiğini sanan ünlü bir televizyon sunucusu ile çocuğunun hiç doğmadığını sanan bir kendi kuralları ile yaşayan doktorun birden bire yetimhanede büyüyen 18 yaşlarındaki kızları ve de doğal olarak ismi Yaz olan kızlarının onlarla tanışma hikayesi.

Neden Çok Sevdik?

Kimilerimizi özelikle belli bir yaş üzerinde olan insanları hemen kendine çekti. Çok yaz dizisi havasında olmayan tatil mekanlarında geçmeyen aptal kızların zengin erkeklerin olmadığı, yetimhane gibi bir yeri gözler önüne seren bu hikayeyi neden benimsedik.

Çünkü aslında içimizde bizim belki de yüzleşmeye korktuğumuz ama bizi insan yapan duygularla yüzleşmeye itti. Aşk gibi, terk etmek, terk edilmenin yarattığı travma gibi. Çünkü bize anne nedir ya da ne değildir onu gösterdi, sevginin emek olduğunun en derin biçimde altını çizdi aslında özünde duygularımızla yüzleşme itti bizi.

Sarmalandık, şaşırdık ama belki de içimizdeki insanı bulmamız konusunda dizinin bizi sarsmasından kendimizi alıkoyamadık ve evet o yüzden de çok sevdik, çok.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir