Yaz Makyajının Püf Noktaları

Yaz aylarının gelmesi ve sıcak günlerin başlaması ile birlikte yapılan makyajlarında değişme zamanı geldi. Her geçen yıl üretilen farklı makyaj teknikleri ile beraber yaz sıcaklarına karşı alınabilecek olan belli başlı önlemler mevcut. Öncelikli olarak makyaj sabitleyiciler ile sıcaklardan ve terlemelerden makyajınızı koruyabilirsiniz. Diğer bir yönden yağlanmaya müsait olan bölgeler için matlaştırıcılar kullanmak makyajın kalıcılığı ve sağlığı açısından oldukça önemli.

makyaj

makyaj

En Önemli Silah Pudra

Yaz sıcaklarına karşın makyajı korumak oldukça zor. Terlemeler ve sıcaklar karşısında eriyen makyaj için alınabilecek olan önemli önlemlerden birisi ise pudra. Matlığı ve kuruluğu ile bilinen pudraları allıklar ile karıştırarak hafif dokunuşlar ile cildinize uygulayabilirsiniz. Bu sayede makyajın akmasının da önüne geçebilirsiniz.

makyajın püf noktaları

makyajın püf noktaları

Cildin üretmiş olduğu yağlanmalara karşın ise yapılacak olan en temel şeylerden birisi mendil kullanmak. Yağ emici özelliğe sahip olan farklı mendiller sayesinde özellikle çok daha fazla terleme özelliği gösteren T bölgesini sürekli olarak kontrol altında tutabilirsiniz. Kaliteli ve uzun soluklu bir makyaj için önerilere mutlaka kulak verin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir