Yaz Dizileri

Televizyon dizileri gündelik yaşamın olmazsa olmazları haline geldi. Öyle ki günümüzde tutkunu olduğumuz, haftayı iple çektiğimiz birçok televizyon dizisi var. Televizyon dizileri içerisinde insanları kendinden bir şey bulabileceği dizilerin yayın ömrü oldukça uzundur. Televizyon ekranlarında karşılaşılan ve daha yayınlandığı günden itibaren reyting rekorları kıran diziler yaklaşık 10 yılı bulan bir sezon izleyici bulurken, bazı televizyon dizileri ise istenen reyting rakamlarına ulaşamadığı için birkaç bölüm sonra yayından kaldırılıyor.

Televizyon Dizilerinin Toplumdaki Yeri

Yaz Dizileri

Yaz Dizileri

Televizyon dünyasından yayın politikası iki şekildedir.  Eylül-Haziran ayı dönem yayın yılı ayları olarak ifade edilirken Haziran-Ağustos ayları ise Yaz dönemi olarak ifade edilir. Televizyonlar yayın dönemine göre dizi politikası izlerler. Buna göre de Yaz döneminde de Yaz dizileri ekranlara yansıtılır.  Türk toplum yapısına uygun olarak yayınlanan televizyon dizileri genelde yaz aylarına uygun olup birçoğu Ege ve Akdeniz bölgesinde geçen dizilerdir.

Türk toplum yapısına uygun olmayan dizilerin yayın ömrü ise oldukça kısadır. Yaz dizileri olarak ekrana çıkan ve reyting konusunda başarılı olan diziler, Eylül Haziran ayından yayın döneminde de ekranda kalmaya devam eder.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir