Yatak Odası Dekorasyonu için Elegant Öneriler

Yatak odasında kullanılan dekor bu mekânın amacını yansıtacak şekilde olmalıdır. Yatak odası sizin sığınağınızdır. Gerçek dünyadan çekildiğinizde odanız size ilham vermelidir. Bu nedenle huzur duygusu yaratan öğeleri kullanmak gerekir. Bu obje sizi mutlu eden herhangi bir özel resim, eğlenceli zamanları hatırlatan elegant bir tablo olabilir.

yatak odası

yatak odası

Yatak Odası Lambası Nasıl Olmalı?

Yatak odasında dinlenmek ve uyumak dışında, kitap okumak, yatakta TV seyretmek gibi alışkanlıklarınız var ise kullanacağınız ışık ve ses sistemini ihtiyaçlarınıza göre belirlemelisiniz. Kitap okumak için masa lambası, loş ve romantik bir ambiyans yaratan lambader gibi ışıklar kullanabilirsiniz, fakat genel bir aydınlatma için çok güçlü ışıklar olmamalıdır.

yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

Huzur Veren Yatak Odası Renkleri

Renkler hayatımızda çok önemli görevleri olan gizli ajanlardır. Siz fark etmeseniz de hayatınıza pozitif veya negatif etki eder. Yatak odanızda renklerin gücünü kullanın. Dekorasyonda rahatlatıcı bir etkiye sahip açık mavi tonlarında dekore edeceğiniz bir yatak odası bulutlarda uyuma hissi verebilir. Sakinleştirici pembe renk odanıza romantik bir ambiyans katar.  Belki de huzur ve güven veren açık kahve tonları ile daha mutlu bir güne uyanacaksınız.

1 Yorum

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir