Yaşlanmayı Geciktirmek Mümkün mü?

Yaşlanmak insanların tarih boyunca yaşadıkları doğal bir sürecin tanımını oluşturuyo. Genç görünmek de bu noktada psikolojik açıdan günümüzde çok fazla önem taşıyan bir olgu haline geldi.

yaşlanma

yaşlanma

Cilt hücrelerinin etkinliklerini yavaşlatması sonucu cilt üzerinde gözlemlenen yapısal değişimler için günümüz kozmetik sektörü yeni hücre oluşumunu destekleyen birçok bakım ürününü bu yönde beklentisi olanlar için kullanıma sunmuş durumda. Yaşlanma geciktiriciler başlığı altında bir sunulan bu ürünlerin cilt yenilenmesi üzerine gün geçtikçe artan olumlu etkileri sonucunda dagözle görülür bir değişim elde eden kullanıcıların sayısı da az değildir.

yaşlanmak

yaşlanmak

Her kadının yaşlandıkça kuruyan ve kırışan ciltlerine karşın erkeklerde daha az oranda görülen yaşlanma belirtileri bu ürünleri kullanan kesimin büyük çoğunluğunu kadınların oluşturmasını sağlıyor ve bunun sonucunda bir ürün tipinden beklenen etkilerin yüksek bir çıtada seyretmesi gibi bir hassaslık ortaya konuluyor. Kozmetik sektörünün de çalışmalarında bu konuya ağırlık vermesinin sebebi de aslında bu kıyas olarak göze çarpar. Gelişen biyokimya teknolojisi anti-aging konusunda hala istenen yeterlikte sonuç alınamayacağını düşünenler için olumlu gelişmelere sahip.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir