Yağlı Ciltlerin Tedavisi İçin Yumurta Sarısı

Bayanların ciltleri ile alakalı çektiği birçok sorun vardır. Bu sorunlardan biride yağlı cilde sahip olma sorunudur. Yağlı cilt şık bir görünüm sunmazken, sağlığı da olumsuz yönde etkiliyor. Eğer bulunduğunuz ortamlarda cildiniz yağlarıyla değil de has güzelliği ile parlasın, ışıldasın istiyorsanız yumurta sarısının gücünden yararlanmanız gerekiyor.

cilt

cilt

Nasıl Yapılır?

Yumurta sarısı yağlı ciltler için birebirdir. Onun eşsiz gücü ve etkisi cildinizin yağlanmasını önleyecektir. Bunun için bir karışım yapacaksınız. Bu karışımı yaparken yararlanmanız gereken şeylerin başında yumurta sarısı geliyor. Bir kaba 1 yumurta sarısı, 1 kaşık krema, 1 kaşık süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 kaşık domates suyu atıp karıştırın.

cilt bakımı

cilt bakımı

Malzemelerin tümünü karıştırdıktan sonra cildinize sürün. Yalnız bu işlemi cildiniz temizken uygulayın. Cildiniz karışımı emdikten sonra işlemi bir defa daha yapın. 30 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra yüzünüzü ovarak iyice yıkayın. Haftada 2 defa bu işlemi yaptığınız takdirde cildinizin yağ dengesi düzenli hale gelecektir.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir