Yağlı Ciltlerde Yağlanma Problemi Nasıl Giderilir?

Yağlı ciltlerin bakımı gerçekten çok zordur. Yağ bezleri yoğun bir şekilde yağ üretip durur. Cilt yağlı, solgun, kalın ve parlak görünümlü olup, tıkanan gözeneklerde siyah noktalar,  sivilceler, akneler gibi estetik olmayan bir görüntü ile hem fiziksel hem de ruhsal boyutta rahatsız edicidir. Genellikle hormonsal sebepler başta olmak üzere, genetik özellikler, ergenlik dönemi fiziksel değişimleri, stres, hamilelik, çeşitli ilaçların yan etkileri gibi değişik faktörlerde etkili olabiliyor.

cilt bakım

cilt bakım

Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Cildi yağdan arındırmak için sıklıkla yıkamak, yağ yapıcı besinlerden uzak durmak yağlanma sıklığını azaltabiliyor. Cildi sürekli temiz tutmak ve tahrişi önlemek için killi sabunlarda oldukça yarar sağlıyor. Elma sirkesi, domates, limon, patates ve bal ile yapılan maskelerde işe yarayabiliyor fakat en etkilisi olan ”Maya Maskesi” yağlı ciltler için ideal ve daha uzun kalıcılığı ile öne çıkıyor.

cilt

cilt

Maya Maskesi Nasıl Uygulanıyor?

2 Çorba kaşığı kadar yaş maya 1 çorba kaşığı ılık su ile karıştırın ve göz, dudak hariç tüm cildinize sürün. Kurumasını bekleyin, ılık su ile yıkayın.

maya maskesi

maya maskesi

Cildin nem ve vitamin ihtiyacını karşılarken, sivilce lekelerini yok ediyor, pürüzsüzleştirip canlandırıyor. Yağlanmayı engelleyen maya maskesini cildinizin durumuna göre haftada bir veya 15 günde bir uygulayabilirsiniz!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir