Windows 10 USB Bellekte Satılacak

Windows işletim sistemi, bu zamana kadar ilk başta CD daha sonrasında ise DVD olarak sürümleri yayınlanırdı. Hatta birçok işletim sistemleri de yine CD / DVD eşliğinde yayına çıkartılır ve satışa konulurdu. Windows 10 için bir değişiklik yapan Microsoft, bu sürümünde sadece DVD değil aynı zamanda USB Bellek olarak da işletim sistemini satışa çıkartacak.

usb

usb

Microsoft, 29 Temmuz 2015 tarihinde resmi olarak piyasaya süreceği yeni nesil işietim sistemini hem DVD olarak hem de USB bellek olarak piyasaya süreceği gösteriliyor. Windows 10 Home 119,99 dolar, Windows 10 Pro ise 199,99 dolar fiyatında satışa çıkartılmış durumdadır.

USB Bellekte Windows 10 Çıkış Tarihi

Microsoft, USB hallinde yeni nesil işletim sistemini ise 30 Ağustos 2015 tarihinde kullanıcılara ulaşacağını söylüyor. Bu sayede Windows işletim sistemi DVD sürücüsü olmayan bilgisayarlar içinde kurulabilir olacağı gibi, USB bellek aracılığıyla çok rahat ve basit şekilde kurulumu tamamlanabilecek.

windows

windows

Ayrıca Amazon.com sitesi de kullanıcılarına ön sipariş açarak Windows 10 USB Bellek halinde ön satışı gerçekleştiriyor olup, resmi satışlar başladığında ise Amazon.com üzerinden yapılan sipariş sahipleri de bu USB belleklere ilk sahip olacak kişilere benziyor.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir