Windows 10 Sistemi ve Uygulamaları

Windows 7 sistemi dünya üzerinde en çok kullanılan sürümlerden biri. Windows 10 sistemi ile bazı alışkanlıklar terk edilecek. Windows 7 kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Windows 10 uygulaması 29 Temmuz’da kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor. Bazı uygulamalar Windows 10’da olmaması şimdiden kullanıcıları düşündürmeye başladı.

windows 10

windows 10

Windows 10 ile Kalkan Programlar

Windows Media Center ortadan kalkıyor. Onun yerine Plex veya benzer bir medya kontrol merkezi kullanıcılar kurmak durumunda kalacak. DVD playback oyun sistemi de kaldırılmış durumda. Kullanıcılar video özelliğini farklı bir seçenekle kuracaklar.

Masaüstü araçları da Windows 10 sisteminde yok. Windows mağazasından küçük farklı uygulamaları bulabileceksiniz. Bildirim sistemiyle sizlere uyarı gelecek. Windosw Essential ise tamamen bitiyor. Microsoft One Drive getiriliyor.

windows

windows

Evrensel uygulamalar kapsamında bazı uygulamalar Windows 10’da yer alacak. Kategorileri Movie Maker ya da farklı alanlarda bulacaksınız. Kullanıcıların alışkanlıkları ortadan kalkacağı için sorun yaşanıp yaşanmayacağı şimdiden merak konusu. Windows 7 özellikle kullanıcıların büyük beğenisini kazandığı için çoğu kişi ondan vazgeçmiyor.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir