Whatsapp Yeni Güvenlik Uygulaması

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi de Whatsapp uygulamasıdır. Anlık mesaj uygulaması olarak bilinen uygulamada aynı zamanda voip araması yapmak da mümkündür.

Önümüzdeki günlerde, bu uygulama için geliştirilen yepyeni bir güvenlik paketi geliyor. Uçtan uca şifreleme adı verilen uygulama, yakın bir zamanda, uygulamaya güncelleme yolu ile gelecek.

güvenlik

güvenlik

Uygulamanın en iyi özelliklerinden bir tanesi, yaptığınız sohbetleri sizin ve karşınızdaki kişilerin dışında kimsenin görme imkânı olmamasıdır. Open Whisper Systems firmasının Whatsapp uygulaması için geliştirdiği güvenlik özelliği, daha güvenli bir mesajlaşmayı mümkün hale getiriyor.

Şifreli Mesajlar

Whatsapp uygulamasında, mesajlaşmanın yanı sıra, video ve resim gönderme özelliği de bulunuyor. Artık gönderdiğiniz mesajların ya da videoların, yalnızca karşı taraf tarafından görüntülenebilmesi garantileniyor.

whatsapp

whatsapp

Böylelikle mesajlarınız ve videolarınız, yetkisiz kişiler tarafından görüntülenemeyecek. Ayrıca daha önceden yapmış olduğunuz sohbet bilgileri de, firma tarafından depolanacak. Sohbetlere de şifreleme özelliği geliyor. Böylelikle geçmişte yapmış olduğunuz mesajlaşmalarda güvenlik altına alınmış oluyor. Sizin belirlediğiniz bir şifre ile sohbetlerinizi istediğiniz zaman yönetebileceksiniz.

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir