Vücut Yağı Yakmanın Sırları

Vücudumuz gün boyu yediklerimizden ve hareketsizliğimizden yağ depolar. Gün içinde yapacağınız bazı aktivitelerle gün boyu yağ yakabilir ve daha fit olabilirsiniz.

Gün Boyu Yağ Yakmak İçin Ne Yapmalı?

Güne Soğuk Duş Alarak Başlayın: İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, vücudumuzda metabolizmayı hızlandıran bir yağ bulunuyor ve buna kahverengi yağ deniyor. Soğuk duş bu yağı harekete geçirerek gün boyu yağ yakımı sağlıyor. Kalp ya da tansiyon gibi kronik rahatsızlığı olmayanların güne 30 dakikalık soğuk duşla başlaması hem vücutlarını dinç tutacak hem de yağları yakacak.

vücut yağı

vücut yağı

 

Mutlaka Kahvaltı Yapın: Uyandınız ve ayılmak için soğuk bir duş aldınız, güzelce kurulandıktan sonra güzel bir kahvaltı yapmanız hem gün boyu açlık hissi çekmenizi önleyecek hem de yağ yakmanızı sağlayacak.

Yeşil Çay İçin: Yeşil çay günde 100 civarlarında kalori yakmaya yardımcı olur. Ara öğünlerde tüketeceğiniz yeşil çay yağ yakımınızı hızlandıracak ve kilo verme sürecinizi destekleyecektir.

Kalsiyum Ağırlıklı Beslenin: Günlük kalsiyum ihtiyacınızı sabah kahvaltınızda süt ve süt ürünleriyle almaya çalışın. Kalsiyum hem güçlü kemiklere sahip olmanızı sağlar hem de yağ yakmanıza yardımcı olur.

Öğle Yemekleriniz Magnezyum Olsun: Öğlenleri tercih edeceğiniz ıspanak, fasulye, brokoli gibi magnezyum içeren besinler, yağ yakımınızı hızlandırır.

 

 

Akşamları Çorba Tüketin: Akşam yemeklerinin menüsünde mutlaka çorba da olsun. Kalorisi oldukça düşük çorbayla yemeğe başlarsanız açlığınız yatışır ve çok fazla yemek yemeden doymuş olursunuz.

Hafif Egzersizler: Gün boyu hareketsiz kalmaktan kaçının. Ufak yürüyüşler, merdiven inip çıkmalar ya da evde yapacağınız ufak birkaç egzersiz yapmayı unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir