Vücut Tipine Göre Tulum Seçimi

Bu yılın en öze çarpan modellerinden biri olan tulum, kadınlara tek parça giyinmenin rahatlığını sağlayan şık bir model ve bu yüzden birçok kadının gardırobunda tuluma rastlamak mümkün. Fakat tulum giymek, göründüğü kadar kolay değil ve ne yazık ki herkesin üzerinde iyi durmayabiliyor. Bu sebeple tulum satın alırken kişinin, vücut tipini tanıması ve ona uygun bir model seçmesi gerekiyor.

kısa tulum

kısa tulum

Tulum Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tulum ne kadar rahat ve şık bir parça olsa da herkesin üzerinde iyi durmayabilir. Tulumun en belirgin özelliği kısa boyluları daha kısa, uzun boyluları daha uzun göstermesidir. Özellikle vücudunda fazlalıkları olan kadınlar için çok daha riskli bir modeldir. Çünkü tulum, vücuttaki bütün kusurları meydana çıkarır.

şık tulum

şık tulum

Tulum giyecek kişiler, eğer kısa boylu ve minyon tiplilerse bol modeller yerine daha dar modelleri tercih etmelidir. Böylece tulumun içinde kaybolmuş gibi görünmezler.

 

Uzun boylular geniş paçalı ve dökümlü modelleri tercih edebilirler. Fakat tulum giyecek kişinin bacak boyunun kısa ve basenlerinin geniş olmaması gerekir. Bacak boyu kısa olanlar, yüksek topuklarla bacak boylarını uzatarak tulumu daha iyi gösterebilirler. Ayrıca şort tulum gibi cesur ve kısa modelleri tercih edecek olanlar da mutlaka bacak boyu uzun kişiler olmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir