Vücudunuz İçin En Faydalı İçecekler

Sağlıklı bir yaşam için mutlaka kendimize özen göstermemiz gerektiğini biliyoruz. O yüzden de sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda gerekli özeni göstermek durumundayız.

Katı besinler kadar sıvıların da insan yaşamında son derece büyük bir önemi var ki, biz bu yazıda mutlaka her yaşta kadın erkek fark etmeksizin tüketilmesi gereken içeceklerden bahsedeceğiz eğer bazılarını tüketmiyoruz hemen başlayın.

İşte O İçecekler

Bu listenin en başında tahmin edilebileceği üzere su var. Suyun faydaları say say bitmiyor. Özellikle sabahları aç karnına bir bardak ve yatmadan bir bardak su günlük rutin olmalı ki kalp ve böbrek sorunları yaşanmasın.

Süt her yaşta sevseniz sevmeseniz de çok faydalı olan bir içecek. Büyüme çağındaki önemi büyük ama bunun yanında kemik gelişimi ve ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik kırılmalarını önlemek için de eğer sade içemiyor iseniz o zaman kahve, kakao gibi şeylerle karıştırarak tüketmenizde fayda olan içecek.

Kırmızı şarap da bu listede olması gereken içeceklerden alkollü olması sizi yanıltmasın, günde sadece 1 kadeh iyi bir şarap kalp sağlığınızı korumanızı sağlar iken kolesterolü de düzenliyor.

Yeşil çay özellikle kilo kontrolünü düşünen insanların tercih ettiği bir içecek ama bunun yanında kanser riskini azaltıyor, kolesterolü düşürüyor ve alerji problemlerine iyi geliyor.

Portakal suyu, muhteşem bir C vitamini kaynağı olup hem cilt sağlığına iyi gelir hem de kanser riskini azaltıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir