Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinilir?

Kısa boylu olmak, bazen hayallerdeki kıyafeti giymeyi zorlaştırabilir ve kısa boylu olan kadınlar ‘’Minyon tiplilere bu kıyafetler yakışmaz’’ sözünü sık sık duyabilirler. Fakat bazı kıyafetler ile olduğundan uzun görünmek mümkün olduğu için, kısa boylu kadınlar da çoğu kıyafetle şık görünebilirler.

giyim

giyim

Kısa Boyluları İçin Kombin Hileleri

Uzun görünmek için bazı kıyafet ve kombin hilelerinden faydalanılabilir. Kısa boylu olan kadınlar öncelikle, rengârenk ve çok desenli olan kıyafetlerden uzak durmalı, tek parça kıyafet ve tek rengi tercih etmelidirler.

Topuklu ayakkabılar bazı kadınlar için çok rahatsız edici olsa da şıklık ve uzun boylu görünme açsından kurtarıcı niteliğindeki parçalardır. Fakat her topuklu ayakkabı, vücudun uzun ve düzgün görünmesini sağlamayabilir. Bu yüzden topuklu ayakkabı seçiminde dikkatli olunmalıdır. Özellikle bilekten bantlı olan modellerden uzak durulmalıdır. Çünkü bu modeller, kişinin daha kısa görünmesine sebep olur ve bacak boyunu keser.

 

Uzun görünmek için dikkat edilecek diğer bir nokta ise, ten rengi ayakkabı giyilmesidir. Çünkü rengi çok belli olan ayakkabıları topuklu dahi olsa bacak boynu keserler. Fakat ten rengi ayakkabılar göz yanılması yaratır ve boyun daha uzun görünmesine sebep olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir