Üzerinizdeki Fazla Statik Elektriği Atın!

Artık çevremizde elektronik eşyalar o kadar fazla ki ister istemez bizler de elektrikle yükleniyoruz. Peki neden elektrik yükleniyor vücudumuza? Aslında bizim vücudumuzun da elektriğe ihtiyacı var. Fonksiyonları devam ettirebilmek için bu elektrik bize de şart. Fakat bazen fazla olabiliyor. Mesela metal bir cisme dokunurken, biri ile tokalaşırken, kazağı çıkarırken bir elektriklenme söz konusu olur. İşte bu fazla statik elektriği atmak için neler yapmak gerektiğini bu yazıda siz değerli okuyuculara kısaca anlatacağız.

elektriklenme

elektriklenme

Elektriklenmeden Kurtulun

Belki de herkesin bildiği bir yöntem olan toprağa basma yolu bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu. Siz de bunu deneyin. Çıplak ayakla toprağa basın. Duş almak da bu işlevi görüyor. İsterseniz duşta alabilirsiniz. Ayrıca stres yaratan durumlardan, olaylardan ve kişilerden uzaklaşın. Bunu asla göz ardı etmeyin.

elektriklenmiş saç

elektriklenmiş saç

Elektronik cihazlardan mümkün olduğunca uzak durun.  Bu şikayet siz de çok ise tabanı lastik ayakkabı tercih edin ve anti statik el ayak bilekliği gibi ürünlerden satın alın. Son olarak negatif iyonlu elektronik aletleri kullanın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir