Uzak Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler 

Kimi zaman insanlar sevebilecekler ve onlara koşulsuz sevgi duyabilecek olan kişileri yakınlarında bulamıyorlar. Kilometrelerce uzakta olan birini sevmek her ne kadar çok güzel bir duygu olsa da pek çok zorluğu beraberinde getirebiliyor. Bunlar ile başa çıkmak adına ise her iki tarafın da dikkat etmesi gereken bazı şeyler bulunmakta.

uzak mesafe ilişkileri

uzak mesafe ilişkileri

Açık Olmaya Özen Gösterin

Sağlıklı bir uzun mesafe ilişkisi için çiftlerin birbirlerine mümkün olduğu kadar açık olmaları önemlidir. Farklı yerlerde ne kadar zaman kalınacağı, yeteri kadar sabrın olup olmadığı gibi konular hakkında açık olarak konuşulmalıdır.

Gün İçinde İletişim Kurun

Hiç şüphesiz ki uzak mesafe ilişkisi oldukça zordur. Bu zorluğu mümkün olan en az seviyeye indirmek adına mutlaka her gün 10 dakika bile olsa konuşmak önemlidir. Böylece birbirinizden hiçbir şekilde kopmamış olursunuz.

uzun mesafe aşkları

uzun mesafe aşkları

Kendinize ve Karşınızdakine Alan Bırakın

Çiftler uzak mesafe ilişkisi yaşarken genel olarak karşılarındakinin bütün dikkatlerinin onlarda olmasını isterler. Ancak bu durum ne yazık ki bir süre sonra insanları ciddi anlamda sıkacaktır. Halbuki siz karşınızdakinden uzaktasınız diye onun evine kapanması ya da siz dışarıdayken sizin sürekli evde oturmanızı istemesi haksızlıktır. Çünkü güvensizlik henüz bu evrede başlarsa, ilerleyen dönemlerde çok daha büyük sorunlar çıkacaktır.

Birbirinizin Günlük Programını Öğrenin

Karşınızdaki kişinin ne zaman meşgul olduğu, ne zaman boş vakti olduğunu öğrenmeniz; iletişime geçmeniz adına önemlidir. Böylesine birbirinizi meşgul zamanlarda arayıp zor durumda kalınmamayı da garantilersiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir