Uzak Doğu’nun Yükselen Yıldızı Seul

Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul güney körenin bir bölgesi diyebiliriz. Üstelik bu bölgenin içerisinde belki hayatınızda görmediğiniz bir yapı ile karşılaşacaksınız. Türkler için dost ülke konumunda bulunan ve tarihi açıdan da bir dönem birleşen Güney Kore oldukça güzel doğal güzelliklere ve tarihi dokulara sahip durumda. İsteyen kişiler bu konumda bu doğal güzellikleri dini mekanları veya tatil noktalarını görebilirler.

Güney Kore üzerinde turistlerin genel anlamda yoğun olarak ilgi gösterdikleri bölgenin Gwanghwamun Meydanı adında bir bölgesi var. Kalabalık bir şekilde duran bu nokta aslında Kral Sejong heykeli de bulunuyor. Ancak en önemlisi bu kralın çeşit çeşit icatları var ve bunlar meydanda sergileniyor. Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul şehrinde Changdeokgung sarayı bulunuyor. Ancak bu saray diğer yapılar ile karıştırılmamalıdır. Çünkü içerisinde birçok tapınak ve gizli bahçeden oluşan kısımlar bulunuyor. Güney Kore’ye gidenler bu noktadan geçerlerse kesinlikle bu saraya girmeliler.

Seul Yerel Köyleri ve Tarihi Dokuları

Uzak Doğu’nun yükselen yıldızı Seul şehrinde Bukcheon Hanok köyü bulunuyor. Bu Kore köyünün içerisinde birçok hediyelik eşya satan yerel halk var. Üstelik bu ülkenin bünyesinde bulundurduğu halk genel anlamda İngilizce de biliyor. Yani anlaşma konusunda sorun yaşmak oldukça zor. Üstelik bu köyün içerisinde yöresel olarak ezgiler de görmek mümkün. Kore Ulusal müzesi ise bu şehrin gezilmesi gereken önemli noktaları arasında bulunuyor. Eğer tarihi dokular merak ediliyorsa bu müzelere bir bakılmalıdır. Çünkü bu müze oldukça fazla kişiyi ağırlıyor ve Güney Kore’nin en büyük müzelerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyor.

Güney Kore’nin N Seul Kulesi bulunuyor. Bu kule ise 236 metre yüksekliğinde bir noktadır. Eğer bu şehir gezinti olarak tercih ediliyorsa bakılması gereken bir diğer nokta bu kuledir. Kulenin genel yüksekliğinin dışında geleneksel bir olayı var. Yeni evliler veya çiftler bu kuleye kilit bırakıyorlar. Bu şekilde sevgilerinin kilidi sembolü orada duruyor. Garip ancak güzel bir gelenek olması çiftlerin uğrak yeri olarak burayı seçmesini de sağlıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir