Ücretsiz Oyun Oynamak Kime ve Nasıl Para Kazandırıyor?

Birçok kişiye ücretsiz sitelerde veya oyunların neden ücretsiz sunulduğunu sorarsanız, muhtemelen kendinize güvenen bir cevap elde edersiniz: reklamlar. Ancak, çoğu kişi daha fazla oyun oynarken reklamlara ücretsiz oyuncu gözüyle bakmak para kazanır mı? Yanıt biraz belirsizleşebilir…

oyun

oyun

Reklamlar Popüler Olmayan Oyunlar için Yararlı mı?

Reklamlar da gizlenerek para kazanabilir. Birçok oyun nakit ödemek istediğinizde size reklamsız bir deneyim için teklifler sunar ve bu oyun şirketi için harika. Açıkçası, oyunu kişiselleştirdiğinizi düşünürsünüz, ancak bunun anlamı aynı zamanda bazı mikro işlemleri de düşünmeye istekli olabileceğiniz anlamına gelir.

Mikro işlemler, bir oyun içinde deneyiminizi zenginleştirmek veya daha iyi, daha rekabetçi bir oyuncu haline gelmek için ödeyebileceğiniz küçük şeylerdir. Diyelim ki, ücretsiz bir oyun oynuyorsunuz. Mikro reklamlarla iyi bir karışık içeceği sunan ucuz içkilere erişebilir, ancak küçük paralar ödeyebilirsiniz, şimdi içeceklerinizi tatmak için en üst raflı markaları veya egzotik meyve sularını kullanabilirsiniz. Doğal olarak, bu sizi daha yüksek seviyelere yükselterek daha iyi hale getirecek bir oyuncu yapar. Bu da daha uzun süre oyunda duracağınız anlamına geliyor.

oyun oynamak

oyun oynamak

Ama belki de bunlardan hiçbirini yapmıyorsun. Sonuçta, Farmville, HayDay gibi oyunları oynayanların sadece % 3-5’i para ödüyor. Bu oyunların amacı ne?

Oyun şirketleri bedava oyun oynatma karşılığında sizi sattığına tekrar göz atalım. Çok sayıda ücretsiz oyuncu koleksiyonuna sahip olan oyun, ödeyenlerin, çok oyunculu ortamlarda oynamak için istekli, iyi bir insan havuzuna sahip olmasını garantiliyor. İster istemez bir reklamsız deneyim veya mikro işlemler gerçekleştiriyor. Ücretsiz indirim daha fazla oyuncu getiriyor, reklam gösterimlerini artırıyor, sözcüğü öne çıkarmaya yardımcı oluyor. Kısacası dolaylı yoldan markalara para kazandırılıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir