Türk Kahvesi İle Gelen Güzellik

Masallarda “Ayna ayna söyle bana en güzel ben miyim” sorusuna kadar güzellik insan yaşamında önemli bir konudur, masallardan günümüze insanlar yaşamları boyunca içsel olmasa bile dış güzelliğin peşinden koşarlar.

Kimi insanlar kendilerini beğenmediklerinden hep bir arayış halinde olabilirler. Bu bazen yıllar geçip, yaş ilerledikçe artabilen bir durum olur, çünkü yaş ilerledikçe ciltte sarkmalar, buruşmalar ve kırışıklıklar başlar. Buna engel olmak mümkün olmasa bile yavaşlatmak ya da izleri plastik cerrahi ile yok etmek mümkün olabilir.

maske

maske

Ama kişi estetik cerrahiden hoşlanmıyor ve istemiyorsa o zaman doğal yöntemlere başvurması kaçınılmaz bir hal alır. Son yıllarda keşfedilen kahve maskesi de bu yöntemlerden birisi.

Kahve maskesi ilerleyen yaşlarda cilt üzerinde peeling etkisi yaratıyor. Cildi geriyor, sıkıştırıyor ve cildin yenilenmesine katkı sunuyor.

Gelin maskenin nasıl yapıldığına bakalım.

Türk kahvesi

Türk kahvesi

İşte O Maske

Aslında bunun için çok özel bir şey yapmanız gerekmiyor. Bir fincan Türk kahvenizi içtikten sonra fincanın dibinde kalan kahveyi yüzünüze sürmeniz ve yaklaşık 20 dakika beklemeniz yeterli.

Bu sürede zaten cildinizin gerildiğini hissediyorsunuz. Bu süre sonunda cildinizi yıkadığınızda ise sonucu anında görebilmek mümkün.

Haftada bir kere temiz cilde uygulamak yeterli. Bu kadar basit.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir