Travmalar Sonrası Yaşam

Diyelim ki çok zor bir dönem geçirdiniz. Eşiniz sizi terk etti. Ciddi bir hastalık atlattınız. Kaza geçirdiniz gibi ve yaşama nasıl, nereden devam edeceğinizi bilemiyorsunuz.

travma

travma

Yaşam üstünüze üstünüze geliyor ve siz kendinizi dibe vurmuş hissediyorsunuz. Sanki hiçbir çıkış yolu yok. Sanki dünyanın altında kaldınız ve yeniden ayağa kalkacak gücü bulamıyorsanız kendinizde.

Asıl Soru Şu: Nasıl Devam Edeceğiz?

Evet kabul, yaşadığınız ciddi bir travma. O zaman ilk adım olarak teslimiyet değil, yaşadığınız şeyin ne olduğunu kabul edecek ve bununla yüzleşeceksiniz.

Bu asla yaşanan ne olursa olsun sizin suçunuz değil. Unutmayın hala hayattasınız ve umut var Üzülseniz de kendinizi yıpratsanız da bu günler geçecek ve siz bu yaşananlardan gerekli dersi çıkaracaksınız ve siz bu sınavı en iyi biçimde geçeceksiniz. Çünkü siz güçlüsünüz ve akıllısınız.

ruhsal travma

ruhsal travma

Pes etme lüksünüz yok. Kendiniz için pes etme lüksünüz yok. Yaşayacaksınız, evet çok kırıldınız, evet çok eksildiniz ama yarının neler getireceğini bilemezsiniz. Belki yarın dünden daha güzel olacak.

O zaman yaşadıklarınızdan ders çıkarıp, yeniden ama daha temkinli adımlarla yola devam edeceksiniz. Çünkü yol asla bitmez.

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir