Toefl Nedir?

İnternet mecraları üzerinden gerçekleştirilen TOEFL IBT testi resmi dil olarak İngilizce kullanan ülkelerde eğitim alabilmeniz için önemlidir. TOEFL İngilizce’yi konuşabilme ve anlayabilme yeteneklerinizi üniversite standartlarında ölçmeye yarayan bir sınavdır. Akademik alanlar dışında pek çok iş piyasasının dil yeterliliği açısından ele aldığı zaman uygun görülen TOEFL İngilizce dilini dinleme, okuma, konuşma ve yazma olarak 4 ayrı hususta ele alır.

TOEFL

TOEFL

Sınava girebilmeniz için İngilizce seviyenizin en az Upper-Intermediate düzeyinde olması gereklidir. Yıllık olarak 20 milyondan fazla öğrenci Intermediate-Advanced seviyesinde sınavlara girmektedir. TOEFL’ın dünya genelinde pek çok ülkede geçerliliği bulunur. Bu sebeple TOEFL sizlerin yurtdışındaki burs programları için artı bir puandır.

TOEFL Sınavına Nasıl Girilir?

TOEFL sınavlarına girebilmek için ülkemizde anlaşmalı olarak sınav merkezleri yer aldığından dolayı fazla zorlanmazsınız. Kendinize uygun sınav yeri ve gününü seçtikten sonra başvurunu yaparak belirtilen hesaba sınavın ücretini ödedikten sonra sınav gününü beklemeniz yeterlidir.

Sınava girmeden önce TOEFL hazırlık kursu ile sınavda %100 başarı garanti elde edebilirsiniz. Bu iş için ülkemizde özel eğitim vermekte olan British American Academy’e ait internet adresi http://www.britishamericanacademy.com/toefl-hazirlik-kursu üzerinden gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir