Tmu Tedavisi Nedir?

Tmu tedavisi tıp dünyasında bilinen adı ile manyetik uyarım tedavisidir. Beyne doğrudan elektrik vermeden manyetik alan oluşturularak beynin doğal elektriğini aktive eden bir sistem olan Tmu tedavisinin hekimler beyne etkisinin güçlü yönü olup yan etkisi de yapılan araştırmalara göre sadece baş ağrısı yaptığı görülmüştür. Tmu tedavisi, tedaviye dirençli depresyon, şizofreni ve oksisesif bozukluk hastalıklarına iyi gelir.

tmu

tmu

Özellikle kadınların anne adaylığı ve emzirme dönemlerinde ayrıca kalp hastası olan kişilerinde muayene olabileceği bu tedavi yöntemi seans şeklinde olup seans başı yaklaşık 5 ile 35 dakika arasında belirlenen frekans ve şiddetle ritmik uygulama yapılır. Birçok hastalık ve tedavinin zorlandığı durumda etkili olan tmu tedavisi yaratılışının en büyük sırlarından olan beynin yaşadığı problemlerden kurtulması konusunda önemli etkiye sahiptir.

Tmu Özellikleri Nelerdir?

Uygulama şekli ile ilgili de öncelikli olarak seansa başlamadan önce hastanın tansiyonu ve nabzı ölçülmelidir. Tmu tedavisinin fayda olduğu hastalıklarından bazıları da kulak çınlaması, panik atık ve beyin felcidir.

tmu tedavisi

tmu tedavisi

Tedavi uygulamalarında yüzde 100 başarı görülmekle birlikte birçok akupunktur, lazer ve ozon ve daha birçok tedavi uygulaması yapılır. Elektriksiz uyarım sistemi olan Tmu tedavisi manyetik alan olarak 100-200 mikro saniye de artıp azalma özelliğine sahiptir. MR görüntülemede de benzer sistem görülür.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir