Tırnak Güçlendirme Teknikleri

Tırnakların kadınlar için önemi büyüktür ve tırnaklara sürülen ojelerin de hoş durması adına tırnaklarda doğal yöntem ile sağlanabilir güçlendirme seçenekleri vardır. Bayanların en büyük silahı olan tırnaklar için bayanlar, tırnaklarına önem vererek özen gösteriyor ve her zaman ojelerini eksik etmiyorlar.

tırnak

tırnak

Bireyin vitamin eksikliği sebebiyle tırnaklarında yeterli uzamaması gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Böyle durumların ortaya çıkmasıyla beraberinde tırnaklarda uzama ise yavaşlıyor. Bunların dışında ise bakımını güçlendirebileceğiniz doğal yöntemlerle tırnaklarınızın daha güçlü oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Hem Güçlü Hem de Kırılmayan Tırnaklar

Limonun gücüne inanın, hanımlar… Kış sezonu geldiğinde kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri de, taze limon suyu yıkarak, bu su içinde 10 dakika boyunca tırnaklarınızı bekletmeniz olacaktır. Ne kadar güçlü olduğunu ise, zamanın geçmesiyle fark edeceksiniz.

tırnak bakımı

tırnak bakımı

Her akşam düzenli olarak yapabileceğiniz bir diğer doğal yöntem ise; tas içinde ılık su ile karıştırabileceğiniz limon suyu, zeytinyağı ve sirke, tuz olacaktır. Hepsinin gramı ise bir tatlı kaşığı kadar olması yeterlidir. Bu karışım içinde 15 dakika kadar elleriniz beklemesi yeterlidir.

Bir ay içerisinde ortalama 1 hafta boyunca tırnaklarınızı dinlendirmek, oje sürmemek en iyi bakım yöntemi olacaktır. Bu sayede tırnaklarınızın daha iyi bir şekilde uzamasına, güçlü uzamasına yardımcı olur ve katkıda bulunmuş olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir