Tekirdağ Su Arıtma Avantajları

Tekirdağ su arıtma cihazları, insan sağlığına önem vererek hastalıklardan uzak durmanın en büyük etkeni olan temiz ve güvenli içme sularını insanlara ulaştırır. Reverse Osmosis Su Filtrasyonu (RO), Ultra Filtrasyon (UF) ve Ultra Violet dezenfeksiyon (UV) gibi birçok su filtreleme işlemini içinde barındırmaktadır.

Arıtma, istenmeyen kimyasal şeylerin, biyolojik kirlerin sudan arındığı süreci içermektedir. Bu süreç ayrıca içerisinde damıtma yani bir sıvıyı yoğunlaştırılarak yeniden sıvıya dönüştürmekte ve deiyonizasyon yani çözünmüş tuzları ekstraksiyonu yoluyla çözünmüş tuzlardaki, iyonları gidermektedir.

Tekirdağ Su Arıtma Avantajları

Su arıtma insanlara temiz suyu ulaştırma amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Su arıtma, temiz ve içilebilir su için gerekli olan tıbbi ve kimyasal uygulamaları da karşılamaktadır. Tekirdağ su arıtma cihazı tüm şehir ve bireysel hanelere özel olarak üretilmiştir. Amacı suyu saf ve temiz bir hale getirmektir. Temizleyicilerinin depolaması farklılık gösterse de herkes kendi kullanım durumuna göre seçimini gerçekleştirebilmektedir. İyi bir su arıtıcı, mikropları giderip insan sağlığı için koruyucu olan vitamin ve mineralleri muhafaza etmektedir.

Su Arıtma Yöntemleri

Su arıtma modelleri birçok farklılık göstermektedir. İnsan sağlığına en uygun olup en çok tercih edilen Reverse Osmosis filtreleridir. Çok aşamalı bir şekilde su Filtrasyonu sunmaktadır. Burada şebeke suyu, bir zar üzerinden geçmekte ve küçük boyutlu gözenekler bu sudaki mineralleri ve mikroorganizmaları uzaklaştırmaktadır.

Toplanan kirler çıkış borusunda temizlenmektedir. Bir RO su arıtıcısı suyun tadını iyileştirmektedir fakat filtrede meydana gelebilecek hasarlar bu iyileştirmeye engel olabilmektedir. Bu yüzden bakım ve kontrolünü düzenli olarak yaptırmak gerekmektedir.

Demineralize Su

Bir arıtma sistemi adı altında bulunsa da vücudun ihtiyacı olan sağlıklı ve mineralli suyu çıkarmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü “içme suyu belli temel mineralleri asgari düzeylerde içermelidir” şeklinde bir bildiri yayınlamıştır. Bu mineralleri (Kalsiyum, Na, K, Cl, Mg, Fe, Zn, Cu, Cr, I, Co, Mo ve Se)insan sağlığı için tartışmasız bir şekilde gerekli olduğunu savunmuştur. Kullandığımız içme suları ise bunun çok az bir kısmını sağlamaktadır.

Demineralize su daha asidiktir. Asitli bir madde tükettiğinizde vücudunuz kemiklerinizde ve dişlerinizde taşıdığınız mineralleri çekmeye zorlanmaktadır. Kanser hücrelerinin daha asidik ortamlarda daha üretken olduğu gösterildiğinden kanser riski artar. Daha detaylı bilgi almak için https://www.berrakteknik.com/tekirdag-su-aritma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir