Tartışmalarda Nasıl Sakin Kalınır?

Genel olarak insanların büyük bir kısmının yaşadığı en büyük sorunların başında karşılarındaki kişi ile yaptıkları tartışma esnasında söylememeleri gereken şeyleri söyleyip yapmamaları gereken şeyleri yapmalarıdır. Çünkü böylesi durumlar beraberinde geri dönüşü olmayacak kadar ciddi sorunları getirebilmektedir. Bu tarz şeylerin olmasını istemeyenler ise herhangi bir konuda tartışmaya girmeleri gerektiği zaman ne yapmaları gerektiğini bilemiyorlar.

Sakin Olmaya Çalışın

İnsanlar tartışma esnasında bir anda yükselen gerilimden ötürü karşılarındaki kişilere olmaması gerekenden kötü sözler söyleyebiliyorlar. Böylesi bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına öncelikli olarak tartışma esnasında sakin kalmaya çalışmak gerekmektedir. Her ne kadar bu durum çok zor bir şey olsa da kişilerin kendilerini kontrol etmesi zamanla mümkün hale gelecektir.

İlk başlarda tartışmanın alevlendiği durumlarda derin nefesler almak, sakinleşmek adına etkili adımlardan biri olacaktır. Çünkü nefes alıp verme esnasında geçen süreçte insanlar kendilerini saniyeler için bile olsa içerisinde yer aldığı durumdan kurtulmuş olacaklardır.

Bununla beraber eğer imkan varsa kişiler kısa bir süre de olsa tartışmanın yapıldığı ortamdan uzaklaşmalıdır. Uzaklaşma imkanı yoksa ilk aşamada karşıdaki kişinin konuşmasını bitirmesi beklenmelidir. Geçecek olan zaman esnasında bir yandan tartışmanın nedeni belirlenirken diğer bir yandan ise karşı taraftaki kişiyi kırmadan gerekli olan şeylerin net bir şekilde söylenmesi sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda atılacak bu adımlar sayesinde tartışma çok daha olumlu şekilde sonuçlanır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir