Süs Bitkileri Ve Ürünleri

Süs bitkileri, doğal yaşam alanları dışında yetiştirilen normal kullanım alanlarında rağbet gören bir süs bitkisidir. Hızlı ve süreklilik arz eden yaşam koşullarının bu yoğunlukta güzel ve naif doğal bir görünüm elde etmek süs bitkileri ile mümkündür.

Yaşamsal alanların beton ve yeni taş yapılarla kapanması doğal güzelliklerinde önüne geçmektedir. Bu nedenler süs bitkilerinin daha kullanılabilir olması dolayısıyla iç mekanların ve dış mekanların bitkisel süsüdür.

Metropol ve diğer büyük yerleşim alanlarında şehir yapılanmasında son yıllarda değişim göstermektedir. Şehir planlama ve yapılanma projelerinde şehirlerin bitkisel bir yapıya bürünmesi hedeflenmektedir.

Süs bitkileri ekolojik yapının da önemli bir unsurudur. İklim ve toprak yapısının uygunluğu süs bitkileri yetiştirme ve pazarlaması açısından da ayrı öneme sahiptir.

Bu bakımdan süs bitkilerini sektörünü 4 kolda inceleyebiliriz.

a-Kesme çiçek
b-İç mekan süs bitkileri
c-Dış mekan süs çiçekleri
d- Doğal çiçek soğanları

Süs bitkilerinin yetiştirme ve pazarlaması oldukça rağbet görmektedir. Devlet olarak destek alabilen yetiştiriciler süs bitkilerine olan yatırımlarını da artırmaktadır.
Bahçe ve diğer alanlarda süs bitkisi ürünleri yetiştiriciler hassas yapıdaki bitkilerin en az kayıp ile ürün alabilmesi için üretilen maddelerdir.

Süs Bitkileri Ürünleri

Süs bitkilerinin gelişim ve değişim aşamasında yardımcı olarak verilen formüle edilmiş bitki besinlerine süs bitkisi ürünleri denilmektedir.

Bitki Gelişimi Ve ürünler

Bitkilerin sağlıklı gelişimini sağlayan çeşitli hastalık ve iklimsel durumlardan koruyucu ve besleyici ürünlerdir. Bitkisel gelişime katkı sağlayan ve verimliliği artıran bir formül olma özelliği taşıyan süs bitkisi ürünleri oldukça faydalıdır.

Süs bitkilerinde hobi bahçesi veya yetiştirme amaçlı yapılan çalışmalarda bazı ürünler kullanılır. Besleyici özelliğe sahip ürünler süs bitkilerini daha kolay ve sağlıklı yetiştirmeyi sağlar. Azotlu gübreleme ile fosforun süs bitkilerindeki önemi büyüktür. Süs bitki ürünleri besleyici ve gelişime katkı sağlayan süs bitkisi ürünleri olmasına dikkat edilmelidir.

Agronom Flower

Süs bitkilerinde etken bir yapıya sahiptir. Süs bitkilerinde ve gıda bitkilerinde etkili bir besin alanı oluşturmaktadır. Bitkilerin ekim dönemi ve gelişim döneminde kullanılan gıda besin ürünü oldukça etkili bir güce sahiptir. Dönemsel gıdalarını karşılayacak bir formülle üretilen Agronom Flower süs bitkilerinin çiçeğe dönüşmesini sağlar.

Kullanım Alanı: Bahçe ve saksı bitkilerinde, (gül, menekşe, karanfil) uygulanır. Yapraktan uygulanabildiği gibi topraktan da uygulanabilir. Bir kapak Flower (25 cc) bir litre su ile karıştırılarak iyice çalkalanır ve hazır hale gelir.

Kullanım alanlarında ise saksılarda çiçek kök çevrelerine bir su bardağı kadar dökülür. Bir gün sonra su çiçeğe dökülür. Uygulama süreci olarak her ay bir kere uygulanabilir. Ortalama saksı büyüklüğünde 5 saksı için bir litre Flower karışımı yapılır.

Agronom Ortanca

Agronom Ortanca, süs bitkisi ürünleri besin ihtiyacını giderme için formüle edilen bir üründür. Etkili bir besin kaynağı olan Agronom ortanca diğer bitkilerin tomurcuk dönemlerinde de uygulanabilir. Çiçeklerin ve bitkilerin dönemsel aşamalarında katkı sağlayan bir üründür.

Kullanım Alanı: Yaprak veya bitkinin kök çevresine uygulanarak verilebilir. Karışım aşamasında bir litre su ve bir kapak Agronom ortanca karıştırılır. Bitkilerin toprak köklerinin çevresine dökülerek uygulanır.

Agronom Subsoil

Çimlerde sağlıklı gelişim için özellikle sıcak ve baskı görülen alanlarda kullanıldığında yıpranmayı ve sararmayı etkileyen içeriğe sahiptir. Çimlere güçlü kök oluşumunu sağlayan bir yapıya sahiptir. Gıda bitkilerinde uygulanması bitkisel besin sağlamaktadır.

Subsoıl Uygulaması: Toz olarak uygulanan Subsoıl besin sağlayıcı süs bitkilerinin toprağına uygulanır. 100 metre kare alana bir kilo Subsoıl yayılarak toprak karıştırılır. Daha sonra sulaması yapılır. Bir gün sonra da çim ekilerek işlem tamamlanır.

Süs bitkisi ürünleri için https://www.ufuktarim.com/sus-bitkisi-urunleri tıklayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir