Stüdyo Daire Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genelde yalnız yaşayan kişilerin tercih ettiği stüdyo daireler, kullanım ve temizlik açısından birçok kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda ekonomik olması sebebiyle de tercih edilir. Fakat küçük olması, kolay dekore edilebileceği anlamına gelmez. Çünkü küçük bir ortamın, hem şık hem de kullanışlı olması bazen zorlayıcı olabilir. Dolayısıyla bu tarz küçük daireleri kullanışlı ferah ve şık bir şekilde dekore edebilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

çatı katı stüdyo daire

çatı katı stüdyo daire

Mekânı Ferah ve Geniş Göstermek İçin

Stüdyo daireler zaten küçük olduğu için, evi olduğundan daha büyük gösterecek açık tonlarda duvar renkleri tercih edilmelidir. Beyaz, fildişi, çakıl veya şampanya özellikle renk konusunda sıkça karar değiştirenler açısından oldukça kullanışlı tonlardır. Ayrıca üzerine başka ayrıntıların yapılması için de idealdir.

stüdyo daire

stüdyo daire

Bu tip daireler küçük olduğundan, daha çok kullanım alanı yaratmak için duvara monte dolap veya raflar kullanılabilir. Özellikle ıvır zıvır tarzındaki küçük eşyaların ortadan kaldırılması için oldukça kullanışlıdır.

Eşya kalabalığı ve desen fazlalığı mekânı küçülteceğinden, mümkün olduğunca mobilyaların açık tonlarda ve desensiz tercih edilmesi gerekir. Sade ve boş olan mekân, renkli ve gösterişli bir avize ya da bir tabloyla süslenebilir. Banyo kısmının daha ferah görünmesi içinse seramiklerin küçük desenli olanları tercih edilmelidir. 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir