Sorunlarınızı Çift Terapisi İle Aşın

Her karı koca, ya da birlikte yaşayan çift, ilişkisi sürecince çeşitli anlaşmazlıklar, uyumsuzluklar, farklı tercihler, yanlış kararlar, ekonomik sorunlar, cinsel talepler, üçüncü şahısların etkileri gibi bir çok nedenden görüş ayrılığına düşebilir. Genellikle konuşarak halledilebilen bu sorunlar, bazen içinden çıkılamaz bir hale dönüşür ve o anki bulunan psikolojik durumun da etkisiyle tartışma başlar. Bazen tartışma fiziki müdahaleye vurmaya kadar ulaşabilir.

Sorunlarınızı Çift Terapisi İle Aşın

Sorunlarınızı Çift Terapisi İle Aşın

Nasıl Çözüme Kavuşturulur

İnsanlar kullandığı cihazlar, araçlar bozulduğunda onu tamirciye, kendisinde bir problem olduğunda da hekime gider. İnsanların ruh halleriyle, psikolojileriyle, ilişkileriyle ilgili yaşadıkları sorunların tamircisi de psikologdur. Psikolog, psikiyatrist, terapist, gibi unvanları ve akademik eğitimleri bulunan bu kişiler İnsanların psikolojilerini onarır, tedavi eder. O halde nasıl çözüme kavuşur sorusunun yanıtı, mahkeme, kavga, evi ayırma değil, hekimdir.

Sorunlarınıza yardımcı çift terapisi

Sorunlarınıza yardımcı çift terapisi

Tek Tek Değil Birlikte Olun

Evlilikte sorun yaşayan çiftlerin tek tek psikoloğa, terapiste gitmesi bir anlam ifade etmeyecektir. Çünkü sorun iki kişi arasındadır birinin tedavisi yetersiz kalacaktır. Arabanın iki lastiği patlamışsa, birini değiştirmek ya da yama yaptırmak aracı yolda tutmaya yetmez. O nedenle evlilik sorunlarında tedavinin çift terapisi en gerçekçi ve kesin çözümdür.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir