Sorunlarınızı Aile Terapisi ile Çözün

 

Toplumun en küçük bireyi olan aile, sağlıklı ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesinde büyük bir rol oynar. Bu nedenle aile içindeki çatışmalar ve iletişim sorunları, sağlıklı bireylerin yetişmesini ve bilinçli bir toplumun meydana gelmesini olumsuz yönde etkiler.

aile psikolojisi

aile psikolojisi

Bu sebeplerden dolayı aile içinde meydana gelen, iletişimsizlikten ya da yanlış iletişimden kaynaklanan sorunların çözümlenmesi gerekiyor.

Stratejik Aile Terapisi

Aile içi sorunları çözmek üzere hizmet veren aile danışmanları stratejik aile terapisi ile sorunlarınızı daha büyük problemler doğurmadan çözüyor. Doğrudan aile içindeki soruna yönelik bir uygulama olan stratejik aile terapisi, ailenin tüm bireyleri ile yardımlaşarak ya da hiçbir yardım almadan sadece problemli kişiye odaklı bir sorunun çözümü olarak işleyiş sürecini sürdürüyor.

aile danışmanlığı

aile danışmanlığı

Yeni bir kardeşin doğması sonucu büyük çocukta meydana gelen problemler, aileye yeni bir bireyin katılması, aile içinde meydana gelen bir kayıp, ebeveynler arasındaki iletişim sorunu gibi aile içi problemleri pozitif yöntemlerle çözen stratejik aile terapisi ile aile içinde huzuru yakalamanız mümkün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir