Son Zamanların Hastalığı Panik Atak

Son zamanlarda birçok kişiden panik atak rahatsızlığı yaşadığı ile ilgili sözler duyuyoruz.Neredeyse Türkiye’de her 10 kişiden biri panik atak hastası.Belli başlı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan panik atak kişinin yaşam kalitesini oldukça olumsuz seviyelerde etkiliyor.  Bu hastalığı yaşayan kişiler de atak sırasında ölüm korkusuna kadar yoğun bir kaygı yaşanıyor. Peki panik atak sorunundan sonsuza dek kurtulmak mümkün mü?  İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu konuyla ilgili temel bilgileri yazdık. Mutlaka okuyup bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz.

panik atak

panik atak

Evde Basit Panik Atak Tedavisi

Bir çeşit kaygı bozukluğu olarak tanımlayabileceğimiz panik atak düzenli terapi ile gayet önlenebilir. Eğer ciddi seviyelerde bir hastalığınızın olmadığına inanıyorsanız bitkisel bir yöntemleri de deneyebilirsiniz. O an yaşadığınız yoğun kaygı duygularından kurtulmanızı sağlayacak sakinleştirici etkisi olan bitkisel çaylar içmenizi tavsiye edebiliriz. Mesela papatya, rezene veya gibi bitkisel çaylar panik atak belirtileri azaltabilir. Ayrıca menopoz yaşadığınız bir dönemdeyseniz civanperçemi kaynatıp içmenizi tavsiye ederiz.

panik atak belirtisi

panik atak belirtisi

Tüm bunlara ek olarak panik atak durumunu tetikleyen bazı yiyecek ve içecekler vardır ki bunlardan uzak durmalısınız. Günde en az 2 litre su içmeli. Ayrıca soda tüketmeniz de tavsiye edebiliriz. Buna ek olarak evde veya çalıştığınız yerden lavanta bulundurmanızı öneriyoruz. Bu tarz rahatlatıcı kokular işinize yarayabilir.Yine ekinezya çayı da direnç düşkünlüğünü önler, yorgunluk hissini alır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir