Soğuk Havalarda Nasıl Saç Bakımı Yapılmalı?

Kış ayları geldiği zaman cilt bakımına ve saç bakımına daha fazla önem göstermeniz gerekebilir. Saçlar kış aylarında çok fazla özel bakım isteyebilirler. Saçlarınızı normalde her gün yıkıyorsanız sürekli şampuanlayarak yıkamanız saçlarınıza zarar verebilir. Bazı zamanlarda saçlarınızı sadece ıslatmanız ve hafif bir şekilde masaj yaparak ovalamanız yeterli olabilir. Saçlarınızın yağlı olduğunu düşünüyorsanız da bebek pudralarını saçlarınıza uygulayarak yağını almaya çalışabilirsiniz.

Saçlarınızı her zaman sıcak su ile yıkamamanız da önemlidir. Sıcak suyu sürekli kullandığınız zaman saç derisini çok fazla yıpratmaya başlayabilirsiniz. Bu durum saçlarınız için son derece zararlıdır. Ilık su ile saçlarınızı yıkmaya alışırsanız saçlarınız aynı zamanda güçlenmeye ve daha da sağlıklı hale gelmeye başlar.

elektriklenmiş saç

Hangi Tür Taraklar Daha Uygun?

Ahşap taraklar saçların daha sağlıklı kalabilmesi için önemlidir. Kış aylarında ahşap tarak kullanmanız soğuk havanın meydana getirdiği nemin ortadan kalkmasını da sağlar. Ahşap taraklar ile birlikte saç derinizi canlandırabilecek olan saç maskelerini de kullanmanız gerekebilir. Doğal saç maskelerini uyguladığınız zaman saçlarınız daha da gürleşmeye başlar ve canlı bir görünüm kazanır.

Soğuk kış aylarında saç derinizi nemlendirmek istiyorsanız zeytinyağı içermekte olan bakım maskelerini özel olarak arada bir uygulayabilirsiniz. Yumurtanın sarısı ve zeytinyağı ile hazırlayabileceğiniz karışımları saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz. Nem saçlarınızın daima ihtiyaç duyduğu bir konudur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir