Skype Nedir?

Dünya da ve son dönemlerde de ülkemizde özellikle kurumsal işletmelerin online toplantılar tercih ettiği mesajlaşma programlarından birsi skype’dir.  Hızlı ve fonksiyonel özellikleri bakımından işletmeler tarafından tercih edilen skype online toplantılar için kullanılan mesajlaşma programıdır. İnternet tarayıcıları içerisinde online toplantılar için skype indir yazmak yeterlidir.

görüntülü konuşma

görüntülü konuşma

Skype özellik olarak birbirine ücretsiz çağırılar atmanızı sağlar. Görüntülü çağrı yapma imkânının yer aldığı skype programı ile birde fazla şeyler yapabilirsiniz.  Skype son sürümü windows 7.16 olan sürümde video konferans yapabilirsiniz. Skype kullanmak ücretsizdir, ayrıca skype programını sadece bilgisayar üzerinden değil cep telefonu ve tabletler birlikte de rahatlıkla kullanabilir.

Skype’yi Farklı Kılan Unsurlar

Skype Amerika kaynaklı mesajlaşma programı olup, bilgisayara indirmeniz sonrasında kendinize kullanıcı adı ve şifre alarak kullanabilirsiniz. Skype arama motoru alanına ad soyadı veya e-mail adresi üzerinden kullanılan skype ile yazışma yapabildiğiniz gibi görüntülü ve sesli konuşma yapmak kurumsal işletmelerin iletişim masraflarının azaltılmasına da katkı sunar.

skype konuşma

skype konuşma

Skype kullanımında karşılıklı olarak kullanım kabulünün yapılması gerekir. SSL şifreleme yönetiminin kullanıldığı Skype’yi kontör satın almak suretiyle dünyanın her yerindeki cep telefonlarını arayarak görüşme yapabilme imkânı sağlar. Kurumsal hizmet politikasında olan işletmelerin skype programı kullanmak için yapması gereken ilgili internet adresini ziyaret ederek skype’nin son sürümünü indirmektir. Günlük işletme ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak olan skype son sürüm işletim sistemlerinin her birinde rahatlıkla kullanılır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir