Siyah Elbisenin Altına Hangi Renk Çorap Giyilir?

Kış aylarında siyah elbise giymek istiyorsanız ve elbisenizin boyu aşırı uzun değil ise kullanabileceğiniz en ideal çorap modeli şeffaf siyah çoraplardır. Tam tersi bir şekilde kalın ya da opak siyah çorap giyerseniz elbisenizin şık duruşunu ve havasını bozabilirsiniz.

çorap

çorap

Siyah bir elbise giyildiği zaman aşırı karanlık bir stil yaratılmaması için teninizin biraz gözükmesi gereklidir. Ten renginizin görünür olması kontrast yaratılmasında ve çekici gözükmenizde işinize yarar.

Mat Çorap Nasıl Seçilmeli?

İnce bir çorap seçiyorsanız çorabın aşırı parlak olmamasına da dikkat etmelisiniz. Elbisenizin altında ışıltılı renge sahip bir çorap olursa dikkatleri çoraplarınıza çekmiş olursunuz.

Siyah ince çorap kullanmak istemiyorsanız mat siyah ve ince olan çorap modellerini de tercih edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta çorabın matlığı değil renk tonlarıdır.

çorap seçimi

çorap seçimi

Siyah elbisenizin aynı tonlarında mat bir çorap seçmeye ya da ten rengi seçimi yapmak istiyorsanız cildinizin tonları ile uyumlu çoraplar seçmeye dikkat etmelisiniz.

Kalem ya da diz kapağının biraz üstündeki hizada biten siyah elbiseler için ise renkli ve dantelli çoraplar tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir