Şifa Kaynağı Kamkat Meyvesi

Eskilerden kalma bir alışkanlık olduğu düşünülmesine rağmen günümüzde birçok kişi bitkilerin ve meyvelerin hayatımızdaki etkisini kabul etmiş durumda. Özellikle kış aylarında gribal enfeksiyonları oldukça sık yaşadığımızı düşünürsek C vitamini hayatımızın en değerli şeyi haline geliyor ve ilaç almak yerine doğal yollardan takviye yaparak atlatmayı tercih ediyoruz. Şimdi size metabolizma üzerindeki etkisi uzmanlarca da belirtilen bir narenciyeden bahsetmek istiyorum. Adı kamkat.

kamkat

kamkat

Kamkat, Ezber Bozan Bir Meyvedir

Neden mi? Çünkü C vitamini bakımından oldukça zengin olmasının yanı sıra portakal, mandalina gibi meyvelerle aynı aileden geliyor olmasına rağmen onların tam tersine kamkat kabuğuyla yenilmesi önerilen bir meyvedir. Kabuğu ile tüketildiğinde etkisini daha da katlayan bu meyve metabolizmamızı güçlendirirken aynı zamanda da hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlamaktadır.

kamkat meyvesi

kamkat meyvesi

Uzmanların da sık olarak dile getirdiği gibi, bu ya da bir başka meyveyi tüketmek için hastalanmayı beklemememiz gerekir. Tam tersine sıkça tüketildiğinde direncimizi ve vücudumuzun virüslerle savaşma gücünü artırdığından mevsiminde sıkça tüketmekte fayda vardır.

Kamkatın Faydaları Saymakla Bitmez

Mesela tansiyonu ya da kolesterolü olanlar için son derece etkili bir meyvedir. Bu yüzden uzmanlar kolesterolü yüksek olanlara bu narenciyeyi sık tüketmesini önerir bunun dışında kalsiyum açısından da güçlü bir yapısı olan bu meyvenin kemik gelişiminde hatta diş sağlığında da etkisi gözle görülür derecede büyüktür.

kamkatın faydaları

kamkatın faydaları

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir