Sıcak Su İçmenin Sağlığa Olan Yararları

Su içmenin insana ve insan vücuduna ne kadar fazla katkı sağladığını bilmeyen yok artık. Her yerde bununla ilgili açıklamalar, reklamlar yapılıyor. Fakat sıcak su içmenin önemine fazla değinilmiyor. Suyun sıcaklık derecesi insanlar tarafından çok önemsenmiyor. Bilinen tek şey çok soğuk su içmenin bademcikleri şişirme tehlikesi olması. Aslında sıcak su içmenin de insanlara birçok yararı bulunuyor.

suyun yararları

suyun yararları

Hastalıklara Karşı Etkili

Doktorlar gün içerisinde en az 8 bardak su içilmesi gerektiğini bildiriyor. Ama sıcak su içmek ile alakalı pek bir bilgi yok. Oysa sıcak su içmek pek çok şeyi etkileyecek şekilde önemli bir durumdur. Mesela kilo vermek diyebiliriz örnek olarak. Günümüzde pek çok insanın kiloları ile başının dertte olduğu malum. Gün içerisinde büyük bardakta limonlu bir sıcak su kilo vermede yardımcı olabilir.

suyun faydaları

suyun faydaları

Vücudu yenileme katkısı da bulunan sıcak suyun ayrıca bayanların adet günlerindeki kramplarını da önlediği biliniyor. Soğuk algınlığı ve grip dönemlerinde de sıcak su en iyi destekçinizdir. İçeceğiniz sıcak su burun tıkanıklığınızı giderebilecek kudrettedir. Ayrıca yine böyle durumlarda balgamlı boğaz tıkanıklığına karşı da deyim yerindeyse birebirdir. Yaşlanmayı da geciktirdiği söylenen sıcak su saçlarınızı da daha canlı bir hale getirir. Evet sıcak suyun burun tıkanıklığından saça kadar bir sürü yararı var insana. Bu yüzden siz de her gün sıcak su içmeye özen gösterin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir