Sağlıklı Kilo Önerileri

İki çeşit insan türü var, aşırı kilolarından şikayet edenler, zayıf olmak benim kaderim diye isyan edenler, bu noktada her iki türünde mutlu olduğunu söyleyemeyiz. Ancak her iki türü de belirli derecede bir dengeye getirebiliriz. Bunu yapmak tamamen insanın elinde olan bir durumdur. Sağlıklı beslenme çizgisini muhafaza ederek, sağlıklı kiloya erişebilir ve aynı teknikle mevcut kilosunu koruyabilir.

sağlıklı kilo alma

sağlıklı kilo alma

 

Öncelikle öğün aralarına dikkat etmek gerekiyor, özellikle sabah kahvaltısını kesinlikle boş geçmemek gerekiyor. Üç öğün kuralına riayet etmek, sağlıklı ve dengeli beslenmenin ön şartıdır. Akşam yemeklerinden sonra, arada ki o süreyi meyve ile geçiştirebilirsiniz ancak onun haricinde başka bir yemek daha yemek, size kilo olarak geri dönecektir, sadece vereceği zarar kilo olmayacak, sindirim sistemi de sıkıntıya uğrayacaktır.

Spor Yaparak Dengenizi Koruyun

Akşam yemeklerinden sonra kesinlikle meyve haricinde tüketim yapmamak gerekiyor. Aşırı yağlı ve aşırı tuzlu gıdalardan uzak durmak, şeker tüketimini maksimum düzeylerden minimum düzeylere indirmek gerekiyor. Bunlar sadece yediklerinizle alakalı bir durum, bunun dışında spor yapmaya özen göstermelisiniz.

kilo sınırları

kilo sınırları

 

Vaktim yok diye şikayet etmek yerine, kendinize zaman ayırmalısınız. Ayıracağınız zamanın size dönüşü orta vadede son derece pozitif olacaktır. Yürüyüş yapın, egzersiz yapın, koşun, vücudunuzu harekete geçirecek bir şeyler yapın. Tükettiğiniz besin maddeleri, sindirim sistemi ile sindiriliyor ancak sizlerde spor yaparak, bu sisteme yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir