Sağlık Çipleri Projesi

Gözlük ve saatten sonra firmalar giyilebilir teknolojik ürünlere sağlık çiplerini eklemeye çalışıyor. Sağlığın kontrol altında tutulmasını sağlayacak olan sağlık çipleri şu an proje aşamasında. Üzerinde elektronik devreler basılı olacak olan çipler insanların vücuduna yapıştırılarak kullanılacak. Hastaların sağlık durumlarını sürekli doktoruyla paylaşacak olan sağlık çipleri, acil durumlarda kişiyi uyaracak, gerektiğinde ilaçları enjekte edecek.

sağlık

sağlık

Sağlık Sürekli Kontrol Altında Olacak

Bu teknoloji ile ilca kullanımlarındaki hatalar da en aza indirilecek. Antibiyotiklerin zamanında alınmasını sağlayacak, hangi ilacın ne zaman alınması gerektiğini hatırlatacak. Reçeteler bu çip üzerinden hazırlanacak. Doktorların hastalarını uzaktan takip etmesine olanak sağlayacak olan sağlık çipleri hastaların durumunu anlık olarak doktora gönderecek.

sağlık çipleri

sağlık çipleri

Bu durum hastanın hastane ortamından ayrılmasından sonra bile kontrol altında olması demektir. Tansiyon ve şeker hastalarının yaşam kalitesine olumlu etki sunması beklenen çipler yoluyla şeker seviyesi ya da tansiyon seviyesi sürekli kontrol altında olacak. Vücudun insülin seviyesini anlık olarak ölçmesi ve bünyenin insüline ihtiyacı olduğu an insülini vücuda enjekte etmesi sayesinde şeker hastalarının şeker dalgalanmalarından haberi dahi olmayacak. Kalp krizi gibi durumlara erken müdahale etme olanağı sunacak.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir