Sağlık Açısından Tehlike Yaratan Detoks Diyetleri

Günümüzde yaygın olarak tercih edilerek bedeni kirleticilerden ve toksinlerden arındırdığı için uygulanmaya başlanan detoks diyetleri içeriği itibari ile bir açlık dönemi yaratıp bedeni dinlendirme evresi olarak nitelendirilir. Bu uygulamaların bir hafta ile on gün arası sürmesi gerektiğini bildiren uzmanlar uzun süren detoks uygulamasının oldukça zararlı olduğunu vurguladılar. Bazı detoks uygulamalarına karşı bedenin uygun olmama durumu ise hastalıkların baş göstermesine sebep oluyor.

diyet çeşitleri

diyet çeşitleri

Detoks Nasıl Yapılır?

Bedenimiz içinde yer alan karaciğer ve böbrekler zaten doğal olarak toksinleri bedenden uzaklaştıran organlardır. Genel olarak bu işse yarayan bu organlara yardımcı olacak olan birkaç uygulama ile zaten detoks yapmış olursunuz. Bunun için aç kalarak bağırsak temizliği yapmak da zararlı sonuçlar doğurup anemi başta olmak üzere çeşitli kalp hastalıklarının yaşanmasına sebep olabilir.

diyet

diyet

Detoks uygulaması için yapmanız gereken bol su içmek, taze meyve ve sebzeleri mevsimine göre bol bol tüketmek, tam tahıllar, kuru baklagiller ve doymamış yağ olan zeytinyağı, fındık gibi yağları tüketerek uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir