Saç Ekiminin Önemli Noktaları Nelerdir?

Günümüz modern çağında teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte artık yaşamın her alanında kaliteli çözümlerden yararlanılabiliyor. Özellikle de modern dünyada insanların yaşamlarının pek çok farklı alanında oldukça yoğun şekilde kendisine yer buluyor olması nedeni ile modern dünyada ve tıp alanında en etkin şekilde kullanılıyor. Günümüzde artık saç dökülmesi problemlerine yönelik olarak saç ekimi operasyonları gerçekleştiriliyor.

saç ekimi

saç ekimi

 

Saç Ekimi Neden Yapılır?

Doğal olarak bir kişinin saçlarında yaşadıkları dökülme oranı bir gün içerisinde ortalama yüz saç teli olarak dökülür. Ancak kişinin saçlarındaki dökülme oranı yüz saç telini geçiyor ve günlük ortalamanın üzerine çıkıyor ise kellik gibi problemler ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu gibi saç dökülmesi sorunları insanların günlük yaşamlarının her alanında olumsuz yönde etkilenmesine yol açıyor ve ruhsal açıdan da büyük bir çöküntü içerisine girmesine yol açıyor. Günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih edilmekte olan saç ekiminde başarılı sonuçlara ulaşılabiliyor.

saç ekimi nedir

saç ekimi nedir

Saç ekiminde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olan farklı teknolojik sistemler ile birlikte artık çok daha kaliteli ve çok daha profesyonel çalışmalara ulaşılabiliyor. Saçlarda ortaya çıkan yoğun dökülme oranları dolayısı ile saç ekimi uygulamaları gerçekleştiriliyor. Doğrudan vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl köklerinin kafa üzerinde saç kökünün bulunmadığı ve saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı bölgelere uygulanması ile gerçekleştirilen bir operasyon olarak son yıllarda kellik sorunu yaşayan kişilere uygulanmaya devam ediyor.

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

4 aşamalı olarak gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında ilk aşamada analiz ve tespit çalışmaları görsel temas ile gerçekleştirilirken ikinci aşamada ise kişinin vücudunda dökülmemeye göre şifrelenmiş olan kıl köklerinin bulunduğu bölgelerden çeşitli bilimsel teknikler kullanılarak, alınır ve özel ünitelerde beslenmesi beklenir. Saç kiminde üçüncü aşamada ise saç ekiminin gerçekleştirilecek bölgesinin çeşitli teknikler yardımı ile tespiti yapılır.

Dördüncü aşamada ise kişinin kafasında açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek uygulanması gerçekleştiriliyor. Son aşama olarak ise kişinin saç ekiminin yarattığı izlerin özel solüsyonlar yardımı ile temizlenmesi ve saç ekiminin sonrasında bakım uygulamalarının nasıl olması gerektiği konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir